Для кого чи навіщо потрібен «розумний дім»?

Кожен дім може бути розумним, незалежно від своїх розмірів.

Існує поширена помилка, що для того, щоб мати смарт дім, ви повинні витратити багато грошей або, що щось дуже складне. Насправді, кожне житлове приміщення вже певною мірою розумне. Наприклад, у багатьох є, пульт ДК від TV, LED підсвічування, яке блимає різними кольорами, смарт розетка показує навантаження і споживання електроенергії обігрівачем або іншим електроприладом, мультиварка з таймером, електрочайник з Wi-Fi - це вже невід'ємна частина у повсякденному житті більшості людей.

З інтелектуальною системою ви зможете розширити можливості вашого обладнання та підвищити безпеку. Система розумний будинок підходить для квартири будь-якої площі або особняка за містом. Якщо ваша оселя ще не побудована, варто включити "розумний дім" в проект. Продукція Wisehome призначена для масштабування. Це означає, що ви можете почати з універсального пульта дистанційного керування для всього розважального обладнання. А потім додати кілька смарт лампочок, дверний замок з відбитком пальця, датчик руху, камеру спостереження або ще щось.

Що таке розумний дім?

Що входить у поняття розумний дім? Розумна оселя – це житлове приміщення, оснащене сучасними технологіями. Воно поєднує різні датчики і прилади, що працюють під управлінням однієї системи або центру управління.

Розумний дім – для чого він потрібен?

Інтелектуальні технології, спрямовані на надання користувачам індивідуальних послуг та захисту. Смарт пристрої дозволяють контролювати та підтримувати:

  • правильний мікроклімат;
  • забезпечують порядок;
  • дають комфорт та затишок у будинку;
  • підвищують якість проживання;
  • сприяють спокійному, незалежному способу життя.

Що ще дає розумний будинок?

Інтелектуальні будинки з вбудованими датчиками, дбають не лише про безпеку, а й людей в побутових питаннях, а також допомагають подолати соціальну ізоляцію. Смарт технології здатні надавати допомогу, не обмежуючи та не порушуючи розпорядок дня, даючи більший комфорт, задоволення, благополуччя та безпеку мешканцям.

Кому потрібен розумний будинок та які функції він виконує?

Розумний будинок навіщо він потрібен чи точніше для кого?

Кому потрібен розумний будинок та які функції він виконує?
  1. Розумний будинок необхідний для тих, хто хоче йти в ногу з часом, так би мовити "тримати руку на пульсі сучасних технологій".
  2. Він також підходить тим, хто хоче зробити життя більш комфортним, спокійним і організованим.
  3. Для бажаючих заощадити на опаленні та електроприладах, керуючи ними дистанційно, вмичаючи/вимикаючи окремі гаджети або групи пристроїв за потребою, тим самим досягаючи максимально ефективного використання.
  4. Хто цінує час і хоче більше встигати робити. Система розумний будинок у квартиру оптимізує та автоматизує багато процесів. Базові, рутинні справи виконуються за нас, наприклад: приготування чаю, кави, розігрів їжі, включення сауни, створення оптимальної атмосфери тощо.
  5. Підійде тому, хто переживає своє здоров'я. Розумний дім дбає про добре самопочуття, контролюючи температуру приміщення, вологість, виявляючи наявність шкідливих речовин у повітрі, вчасно вмичаючи/вимикаючи опалення, кондиціонер, зволожувач, рекуператор, керуючи роботою робота-пилососа. Тим самим забезпечуючи хороше самопочуття, захищаючи слизові оболонки та органи дихання від пересихання чи запалення, особливо маленьких дітей.
  6. Позбавляє від стресу та переживань того, щоб пам'ятати інформацію про те чи вимкнули праску, газ, світло та ін.
  7. Усім, хто переживає та піклується про особисту безпеку та захист дітей, а також про збереження майна. Охорона майна та нерухомості здійснюється за допомогою різних смарт пристроїв. Така охоронна система може працювати автономно, навіть коли немає електрики та інтернету. Хоча теоретично будь-яку систему можна зламати, але в системі розумного будинку створюється безліч бар'єрів для зловмисників, що посилює захист. Її не так просто обійти, відповідно з розумним будинком набагато більше шансів залишити все в безпеці.

Що потрібно для системи "Розумний дім"?

Достаток розумних пристроїв та систем з різним рівнем складності може замарить голову. Один із способів побудувати індивідуальну екосистему – це купити безліч компонентів, з яких збирається розумний будинок. В каталозі Wisehome ви можете не тільки ознайомитися з переліком девайсів, які входять до системи розумного будинку, але й купити таке обладнання:

  • різні смарт датчики, що відповідають за клімат;
  • побутова кліматична техніка;
  • освітлення;
  • розетки;
  • вимикачі;
  • смарт-реле;
  • розумні ДИФ автомати;
  • камери відеоспостереження;
  • біометричні замки;
  • віконні системи;
  • станції (голосові колонки);
  • шлюзи, тощо.
Що потрібно для системи Розумний дім?

Смарт спорядження має кілька варіантів підключення, кілька популярних протоколів: ZigBee, Bluetooth, Wi-Fi мережу. Ключовим елементом екосистеми розумного будинку є шлюз.

Навіщо потрібен шлюз розумного будинку?

З його допомогою можна поєднати кілька десятків пристроїв, які працюватимуть злагоджено, як один механізм.

Всі девайси, що працюють по Zigbee, підключаються до шлюзу окремого бренду, наприклад: Google Home, MiHome, Tuya Smart, Yandex, який допомагає їм спілкуватися один з одним і з вами через смартфон. Вище перелічені бренди випускають шлюзи із власними стандартами. Тому ви можете залишатися в рамках однієї екосистеми розумного будинку (купувати шлюзи різних виробників та користуватися декількома програмами вкрай не зручно та витратно). Альтернативою є використання екосистеми Home Assistant, яка може подружити прилади різних виробників.

З чого почати розумний дім?

Кожен може дозволити собі розумний будинок з віддаленим керуванням, який може захистити, зігріти і підготувати ваш будинок, перш ніж увійти в парадні двері. Розумне домашнє обладнання дає вам повний контроль над вашою квартирою, незалежно від того, вдома ви чи далеко за містом. За набагато менші гроші, ніж ви вважаєте. Зайдіть на сайт Wisehome і переконайтесь у цьому особисто.

Мінімальний комплект того, що потрібно для розумного будинку:

  • шлюз;
  • кілька недорогих аксесуарів, наприклад, датчик руху, датчик відкриття дверей та вікон;
  • розумна розетка;
  • смарт лампочка;
  • бездротової кнопки.

Цього достатньо, щоб віддалено активувати або планувати увімкнення та вимкнення світла, готувати каву за розкладом та захистити двері або вікно від несанкціонованого проникнення.

Залежно від вашого рівня комфорту ви можете почати навіть з одного пристрою або купити запакований стартовий комплект, що включає кілька інтелектуальних пристроїв. А також скористатися послугою Wisehome, розумний будинок "під ключ". Наприклад, у Харкові ми можемо зробити виїзд додому, підключити та відрегулювати екосистему Home Assistant. Також можливе віддалене налаштування та повна добірка пристроїв згідно з побажаннями клієнта.

Вся ідея полягає в тому, щоб створити власну систему розумного будинку, що відповідає вашим індивідуальним потребам, у зручний для вас час, відповідно до вашого графіку та в рамках вашого власного бюджету.

06 травня 2022